Garážová vrata sekční jsou další praktickou možností, jak řešit nedostatek prostoru. Jak sám název napovídá, štít garážových vrat je rozdělen do několika sekcí. Tyto sekce se při otevírání a zavírání vrat vysouvají do vodících kolejnic, které jsou uchyceny na stropě. Konstrukčním materiálem pláště vrat jsou ocelové panely s pozinkovou úpravou. Tyto panely jsou vyplněny izolační pěnou, které má funkci tepelné ochrany a slouží i jako hluková bariéra. Stahování a vysouvání těla vrat je umožněno pružinovým systémem. Vybrat si můžete mezi skrutnými a tažnými pružinami. Co se týče pohonu vrat, máte na výběr mezi pohonem elektrickým a ručním. Důležitou součástí vrat je zabezpečovací zařízení. K dispozici je zámek nebo západka. Kvalitní výrobci zajišťují u svých produktů až desetiletou záruku, takže se nemusíte obávat, že by koupě sekčních vrat byla krátkodobou investicí. Jejich bezvadnou funkčnost oceníte i po letech intenzivního používání.

Tip: Potřebujete ochránit svůj majetek? Řešením jsou ploty na klíč kolem rodinných domů. Nejdostupnější variantou pro vaše oplocení je plot z drátěného pletiva.  Hojně používané je pak poplastované pletivo, které se v dnešní době prodává nejvíce.

Garážová vrata a jejich elegance

Hlavní doménou garážových vrat je ladnost pohybu při otevírání i zavírání. Pomalý ladný pohyb při zasouvání jednotlivých sekcí potěší oko každého motoristy. Jednotlivé sekce zajíždějí na své místo a automobil může vjet. Pokud hledáte pro vaši garáž skutečně aristokratická vrata, zvolte sekční garážová vrata a vychutnejte si jejich ladnost při každém výjezdu i vjezdu. Při koupi sekčních vrat máte na výběr z nepřeberného množství barevných provedení. K dostání je k tomuto typu vrat rovněž široký sortiment příslušenství včetně větrací okénka či prosklení. Řešte nedostatečný prostor v okolí vaší garáže koupí komfortních garážových vrat, které se stanou jejich skutečnou ozdobou.